ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Македонската воено-одбранбена индустрија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   3/1/2017, 23:27Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3706

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   4/1/2017, 18:54

Ова с еновости од Прилеп
Убав напредок Гледам.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   4/1/2017, 21:46

Не би било лошо да се заменат постовчките со „нови“.Според брошурите на предходната страна шлемовите и панцирите имаат по 5 години гаранција.
80% oд истите во АРМ се постари повеќе од 10 до 20 години
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   23/1/2017, 00:25

Од ФБ...

HIRING SOON - Upcoming jobs will be posted to our website www.BroadstoneSecurity.com in the coming weeks. We plan to hire approximately 75 people in 2017 and another 125 in 2018. Attached to the link below is an initial snapshot of the positions we plan to hire in 2017 along with the estimated application submission dates and estimated start dates. This is a draft document and subject to change. The official hiring list will be posted on our website. Advance copies of your CVs/Resumes can be submitted to CV@BroadstoneSecurity.com. "For now" telephone is monitored by English speaking employees only.

https://www.dropbox.com/s/9mdhh0o6cu850x8/Broadstone%20Job%20Vacancies.docx?dl=0
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   28/1/2017, 16:02

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3706

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   28/1/2017, 16:10

Momak od Gjorce напиша:
Do majnema mnogu vreme ako ima hali arno ako ne ke ima korec.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8310

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   15/2/2017, 11:34

Врие во прилепски „Еурокомпозит“, поделени 23 отказни решенија!
http://plusinfo.mk/vest/105030/vrie-vo-prilepski-eurokompozit-podeleni-23-otkazni-reshenijaДа имаш индустриски капацитет за наменско производство, и да истиот биде загубар и едвам врзува крај со крај... во време кога сите вакви погони во светов едвам стигаат да испорачаат роба, воведуваат 3-ти смени итн. па треба да сме навистина големи таленти. Evil or Very Mad

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   15/2/2017, 22:45

A пред една година најавуваа обезбеден пазар за 2 години
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9956

ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   17/3/2017, 20:06

Потврдена соработката на АРМ со Еурокомпозит од Прилеп
http://www.arm.mil.mk/vesti/pocetna/2017/03/poseta_eurokompozit.html

Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

ПишувањеПредмет: ..   17/3/2017, 23:17

Дали според ова можно е да се очекува постоечките панцири и шлемови во АРМ , да бидат заменети со нови , а и штом ќе има набавка на нови униформи највероватно ќе има и обнова и на целокупната опрема , а и редно време е више да се обнови опремата ..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонската воено-одбранбена индустрија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонската воено-одбранбена индустрија
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: