ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty5/7/2012, 21:45

Frogfoot напиша:
Аха, е сега ми е појасно, фала ти.

Значи работи на принцип да си ставаш што ти треба и каде сакаш.

Колку го плати?

Точно така, сегде каде што има гуртни (МОLLE) на елекот.

Што колку платив?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty5/7/2012, 23:32

елекот.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty6/7/2012, 01:19

Frogfoot напиша:
елекот.

Значи се уште немам купено елек, каде видовте дека имам. Поставив слика кој елек ќе го зимам и од која фирма. Плус сеа барам луѓе од Америка кои ќе се враќаат во Македонија, преку нив да нарачам да ми го донесат. Зошто ако го нарачувам од Македонија ќе ме фати 300 долари се вкупно.

Од овде планирам да им кажам на пријателиве (ако доаѓаат за брзо време и сакаат) да нарачаат од овде.
http://www.opticsplanet.com/blackhawk-s-t-r-i-k-e-gen-4-molle-system-elite-vest.html

Инаку ОD GREEN (зелена боја), ќе биде
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty6/7/2012, 14:37

Се извинувам, јас разбрав дека го имаш купено Smile Мислев на тој што го постави на претходната страница.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty7/7/2012, 01:06

Frogfoot напиша:
Се извинувам, јас разбрав дека го имаш купено Smile Мислев на тој што го постави на претходната страница.

Планирам тој да го земам, а ако не успеам тој да го набавам, ќе купувам MOLLE Armor Plate Carrier елек, ама од друга фирма не од Blackhawk видејќи е многу скап овој тип на елек за разлика од првиот што го постирав.

MOLLE Armor Plate Carrier

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Rampage
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty9/7/2012, 18:21

Шлемот PASGT Robintex од израелско производство кој успеал да му го спаси животот на еден припадник на Московската специјална единица „Булат„ , Александар Головаскин. Во текот на акцијата во Даегестан на 12. Мај 2007 неколку пати е погоден со муниција од калибар 5.45мм од далечина од околу 10м. Долго време се лечел во болница, скоро го загубил видот, но успеал да се опорави. affraid

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Golovashkin2008
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_7371e_6b7b23f8_XXL
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_73720_e8745730_XXL
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_7371f_b7eef41e_XXL

Е Бога ми, имал огромна среќа! Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty9/7/2012, 21:40

Frogfoot напиша:
Шлемот PASGT Robintex од израелско производство кој успеал да му го спаси животот на еден припадник на Московската специјална единица „Булат„ , Александар Головаскин. Во текот на акцијата во Даегестан на 12. Мај 2007 неколку пати е погоден со муниција од калибар 5.45мм од далечина од околу 10м. Долго време се лечел во болница, скоро го загубил видот, но успеал да се опорави. affraid

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Golovashkin2008
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_7371e_6b7b23f8_XXL
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_73720_e8745730_XXL
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 153035_53673671_0_7371f_b7eef41e_XXL

Е Бога ми, имал огромна среќа! Shocked

Според состојбава на шлемов изгледа како да го решетале со калашников. среќа имал што муџосите користеле 5.45, да користеа 7.62x39 не верувам дека би прешивеал. Сепак побрзо опоравување за специјалецов.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty10/7/2012, 13:28

Frogfoot напиша:
Е Бога ми, имал огромна среќа! Shocked
И јака глава.....се гледа дека неколку зрна потполно го пробиле шлемот, но најверојатно преостаната енергија што ја носеле не била доволна да го пробуши черепот и да го оштети мозокот.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty10/7/2012, 14:00

beowulf напиша:
Frogfoot напиша:
Е Бога ми, имал огромна среќа! Shocked
И јака глава.....се гледа дека неколку зрна потполно го пробиле шлемот, но најверојатно преостаната енергија што ја носеле не била доволна да го пробуши черепот и да го оштети мозокот.

Па тоа викам 5.45 како и 5.56 служат за кога ќе влезе куршумот внатре во човечкото тело да направи штета на органите, влезната рана да не биде голема. Додека 7.62X39, не дај боже да го погоделе со тој куршум, сега немаше да биде жив. Муџосите користеле АК 74, тоа е пушка со калибар 5.45, да користеа АК 47 во 7.62X39, би било лошо.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty20/7/2012, 01:25Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: