ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty25/4/2012, 11:52

И после се чудиме што има толку оружје на црно. Односот е сигурно 4 спрема еден, на штета на легалното оружје секако. Rolling Eyes
Сета "истрага" може да се заврши и за недела-две, ако им чини.

Но ај, да не забегуваме од темата.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty25/4/2012, 14:50

Kolku trae toj proces vo zemjive sosedi?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty13/6/2012, 15:29

Дечки, за што служат овие? http://www.survivalstraps.com/
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty13/6/2012, 15:40

Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty13/6/2012, 20:42

Frogfoot напиша:
Дечки, за што служат овие? http://www.survivalstraps.com/


Хмммм... Искрено не знам колку ќе биде од корист, но штом може да се носи како нараквица подобро да го имам отколку да го немам.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty13/6/2012, 22:56

Генерал напиша:
Frogfoot напиша:
Дечки, за што служат овие? http://www.survivalstraps.com/


Хмммм... Искрено не знам колку ќе биде од корист, но штом може да се носи како нараквица подобро да го имам отколку да го немам.

Оно што не шкоди неќе ни да смета Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty14/6/2012, 01:40

Frogfoot напиша:
Генерал напиша:
Frogfoot напиша:
Дечки, за што служат овие? http://www.survivalstraps.com/


Хмммм... Искрено не знам колку ќе биде од корист, но штом може да се носи како нараквица подобро да го имам отколку да го немам.

Оно што не шкоди неќе ни да смета Laughing

Токму така aplauz ziveli

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty14/6/2012, 02:53

Белегзијата е глупости на квадрат.Ако човек дојди до тоа да животот му зависи од 2-3 метра конец, подобро тој конец да е доволно јак да можи барем да се обеси................добро вие со поголем нагон за преживување можете да направите лак. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty2/7/2012, 16:31

Планирам од УСА да си купам


Тактички Елек Blackhawk во зелена боја (OD Green)

Модел Blackhawk Strike Elite Vest

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 18-753-IMG1

MeproLight M21 BullEye Нишан

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Mako-scope

А веќе имам купено од кај нас, т.е од БК Арми Шоп (се наоѓа на семафори кај Влада)

Rotcho Ракавици Kevlar

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 3463_big

цена 2900 ден

Rotcho Ракавици Тактички

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 3454_BIG

цена 1600ден


Цел компlет униформа АCU (ја шитнав пред некое време)


Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 5765-5755_big


Вкупна цена 5000 ден


и мали ситници
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty2/7/2012, 17:08

Убаво си се опремил Very Happy , се бавиш со ерсофт или нешто друго? Twisted Evil

Инаку, како си задоволен од нараквиците? јас се мислам дали да купам тактички или од тие кевларските, само незнам во летни услови какви се да не скувам во нив.

Што се однесува до тактичкиот елек, имаш некој додаток за ставање на работи кои ти се потребни или?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 21Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: