ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty24/1/2015, 14:25

Да не е некој член од форумов што го продава овој елек

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1019299621433547&set=pcb.819220861465734&type=1&theater
Вратете се на почетокот Go down
Braveheart993

Braveheart993

Број на мислења : 45

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty24/1/2015, 20:45

Другар денес поминал до Camouflage, и вика дека било затворено, ама искочил некој човек и му отворил Smile Влегол внатре и рече дека изгледало доста широко и ќе има добри работи. Човекот му рекол дека ќе отворат за месец дена.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty25/10/2015, 02:09


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty8/12/2015, 03:34

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 20:36

Ние почнавме со стража, а за тоа задолживме Миле Драгич панцири со ознака IIIa. Неможете да замислите колкава заштита пружаат ама од друга страна многу тежат и ја ограничуваат мобилноста... А тактичкиот елек едвај се облекува врз него и на крајот на смена болат рамениците веќе... А најголем минус е што неможе да се заглави кундакот на рамо, има место само на бицепс... Ваквите панцири наменети за во борба воопшто или??
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 20:46

Од оние ли е што се префрла лепенката преку едно рамо?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 21:12

Да
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 21:59

Крш опрема, ептен бајат концепт на панцирен елек. Па уште кога ќе попушти лепенката... мераци.
Со оглед колку е габаритен МД панцирот, навистина не ми е јасно како ги ставате и борбените елеци одозгора (претпоставувам мислиш на турските, или)?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 22:57

Хахаха не прашувај, си помагаме еден на друг... А елеците мислам исто МД да не те излажам.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty10/12/2015, 23:09

Kaжи која маскирна шема се ке ти кажеме кое произвотство се
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 18 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 18 of 21Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: