ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty5/2/2012, 22:54

Не гледам причина да би било забрането Шеди, не се офанзивни средства туку за само-заштита.. бидејќи има доста луѓе кои се златари, банкари (овде мислам на оние што имаат менувачници) па веројатно имаат некакви панцири - не сите се разбира. Така да..прилично сум уверен дека за тоа не е потребна некоја дозвола.

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty21/4/2012, 20:17

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 575772_10150647574556362_305079036361_9364047_640315126_n
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 12:38

Ах Глок. Не можам да гледам ништо друго на сликата Rolling Eyes lol! lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 18:53

Генерал напиша:
Ах Глок. Не можам да гледам ништо друго на сликата Rolling Eyes lol! lol!
И оптика и модуларен панцир.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 22:10

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Ах Глок. Не можам да гледам ништо друго на сликата Rolling Eyes lol! lol!
И оптика и модуларен панцир.

Да бееееее affraid lol! lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 22:21

Генерал напиша:
Ах Глок. Не можам да гледам ништо друго на сликата Rolling Eyes lol! lol!
Ама овај на сликата не е ко твојот. lol! Овај е трета генерација, твојот четврта.Генерале, само на глокот остануваш или имаш и нешто друго за земање во предвид?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 22:35

beowulf напиша:
Генерал напиша:
Ах Глок. Не можам да гледам ништо друго на сликата Rolling Eyes lol! lol!
Ама овај на сликата не е ко твојот. lol! Овај е трета генерација, твојот четврта.Генерале, само на глокот остануваш или имаш и нешто друго за земање во предвид?

Втор избор ми е Beretta 92FS. Натаму некој од моделите M&P на Smith & Wesson, Heckler & Koch... Имам поголем избор. Сигурно е дека нема да застанам на ова.

Сепак следно ми е некој просечен карабин или полуавтоматска со просечна оптика.

______________________
Потта штеди крв!


Последната промена е направена од Генерал на 22/4/2012, 22:40. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 22:39

Beretta 92FS Twisted Evil , me too buddy! afro
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 22:53

Леле, леле кој ќе ве гледа со беретите ко ќе почните да се фалите. jupii Абе и јас имам идно барање во процедура за револвер 357 магнум, еве скоро 10 месеци од како е поддадено и уште немаат одговорено. Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty22/4/2012, 23:00

beowulf напиша:
Леле, леле кој ќе ве гледа со беретите ко ќе почните да се фалите. jupii Абе и јас имам идно барање во процедура за револвер 357 магнум, еве скоро 10 месеци од како е поддадено и уште немаат одговорено. Glava v zid

Епа каде и да е треба да ти одговорат. Исто и јас чекав 9-10 месеци. Процедурата е навистина ригорозна. Има три нивоа на одобрување и тоа: Прво во полициската станица во општината каде живееш, односно онаму каде си го поднел барањето. Овде се дава мислење за тебе како личност, дали се водиш во криминалистичката евиденција, сознанија за проблеми во семесјтво, алкохол, дрога и еден куп други работи. Потоа ова мислење оди до комисијата на Секторот за внатрешни работи кој е надлежен за соодветната општина. Доколку тука се одобри последна комисија е во Министерството за внатрешни работи. За сето тоа време се прибираат оперативни сознанија ( да не речам се следи ) во врска со тебе. Епа сега види што се треба за да се дојде до оружје ( во законска процедура а не преку ред )

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)   Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...) - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за физичка заштита - (панцири,тактички елеци,шлемови...)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 21Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: