ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 26 ... 47  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty4/10/2012, 22:14


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty5/10/2012, 15:59

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 111895_48192285_0_8c00a_ad422a0c_orig
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty7/10/2012, 10:19

Романската понуда на пешадиско (АК) оружје.
http://fabricadearmecugir.ro/

Интересна им е commando верзијата на ПКМ.
http://fabricadearmecugir.ro/commando-machine-gun

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty8/10/2012, 18:51

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 247705_10151089477881936_1654430084_n
Вратете се на почетокот Go down
Phalanx

Phalanx

Број на мислења : 16

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty9/10/2012, 10:09

На располагање го имам ова бонбонче, во изведба на ловечки карабин, со мал магазин од 9 полнења и само полуавтоматски

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 450px-Arsenal_7.62mm_AR-M1

Има пократка цевка и пластична шасија. Врши работа за арчење расходувана муниција со поминат рок Smile
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty9/10/2012, 10:38

Phalanx каква беше процедурата за да го набавиш? и ако можеш постави слика да видиме за што се работи. Да не е твојот модел АКС-74У чим спомнуваш пократка цевка?
Вратете се на почетокот Go down
Phalanx

Phalanx

Број на мислења : 16

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty9/10/2012, 12:08

Frogfoot напиша:
Phalanx каква беше процедурата за да го набавиш? и ако можеш постави слика да видиме за што се работи. Да не е твојот модел АКС-74У чим спомнуваш пократка цевка?

Да не настанат забуни, не е моја пушката туку на мој близок човек на маневарска функција во МВР.
Не е AK-47U бидејќи е со целосна димензија на кундакот, само што е ретрактабилен. Исто така и цевката не му е кратка како на У ама и не е целосна должина, ми се чини како да е до 3цм најмногу скратена. Примарната намена му е ловечки карабин и како таков е лиценциран. Дозволи за вакви веќе неколку години не даваат за цивили. Даваат само на полицајци, воени лица и инспекциски лица од воена полиција. Набавен е од бугарска фирма која е претставништво не знам таму на некоја германска што снабдува опрема за НАТО таму на истокот.

Фотки моментално немам, ама ќе направам кога ќе можам. Иначе тука на работа им донесов едно 10-тина чаури. И им викам: ако на биро ми се наредени 5 чаури значи многу сум накурчен, не ме чепкај. Ако има една чаура некој може и да си го добие Smile ако нема чаура расположен сум за муабет Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty10/10/2012, 14:50

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 299210_original

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 299313_original

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 299583_original

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 0_8ef73_4349e5cb_orig

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty10/10/2012, 15:03

АК-74М + ГП-30 + EOTech... Одличен сетап за специјални единици.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty10/10/2012, 15:32

Alvar напиша:
АК-74М + ГП-30 + EOTech... Одличен сетап за специјални единици.

Да ама читав дека ред дотот е некоја Руска скаламерија!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 47Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 26 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: