ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 47  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинЛегендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty1/7/2012, 10:19

Alvar напиша:
Финската Rk 95 Tp, по мене една од најдобро изведените пушки на АК платформата.
Истава (т.е од нејзината претходничка 7.62 RK 62) е ископирана и од Израелците при конструкцијата на Galil-от.

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 BcekD

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 NPmZT

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 W18Xd

Мислам дека е Ampoint
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty1/7/2012, 11:25

Да, Aimpoint Cs... додека на првата е Trijicon ACOG 3.5x35.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty1/7/2012, 14:06

Скоро па сите верзии на АК Smile

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Kompletw
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинЛегендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty7/7/2012, 00:29

Среќен 65ти роденеден АК-47

Ако не сте знаеле на денешен ден, пред точно 65 години е произведена првата пушка АК-47

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 CIMG2738

lol! ziveliВратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty11/7/2012, 18:26

Еве уште едно едноставно решение за добриот стар АК-47/74.
http://www.gearshout.net/zamena-tselika-ak-relsovoy-plankoy-ot-strike-industries/
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty12/7/2012, 00:42

HolyTemple напиша:
Среќен 65ти роденеден АК-47

Ако не сте знаеле на денешен ден, пред точно 65 години е произведена првата пушка АК-47

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 CIMG2738

lol! ziveli
АК 46 Wink Пред 47 беше 46.
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Ak46_1
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинЛегендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty12/7/2012, 08:43

beowulf напиша:
HolyTemple напиша:
Среќен 65ти роденеден АК-47

Ако не сте знаеле на денешен ден, пред точно 65 години е произведена првата пушка АК-47

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 CIMG2738

lol! ziveli
АК 46 Wink Пред 47 беше 46.
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Ak46_1

Е добро де, јас и честитам на 47 мицата.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty15/8/2012, 16:18

http://www.ak-47.us/

Многу добра страница за сите варијанти на АК, обилува со информации и слики.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty30/8/2012, 00:56

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 WvOob

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 L2ws2

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 1000xsu7

Задњи реч тенике...

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Mailgooglecom3341007

За на маскендал...

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 AFGHANISTAN4
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty1/9/2012, 12:34


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 47Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: