ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Легендарниот „Калашников„ - АК

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 24 ... 47  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyЧет 2 Фед - 21:15

Во подобра резолуција сликата од погоре,да се види за што се работи!

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 164784102169779ak12
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyПет 6 Апр - 22:19

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyПон 23 Апр - 13:56

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyПон 23 Апр - 14:04

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 OYoxT
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyСре 25 Апр - 18:04

Финската Rk 95 Tp, по мене една од најдобро изведените пушки на АК платформата.
Истава (т.е од нејзината претходничка 7.62 RK 62) е ископирана и од Израелците при конструкцијата на Galil-от.

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 BcekD

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 NPmZT

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 W18Xd
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyСре 25 Апр - 18:07

За каква оптика станува збор?

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyСре 25 Апр - 19:15

R-$ SAR од куферот на Антон Кикаш.

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 800px-Vektor_LM5_Feb_2008
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyСре 25 Апр - 22:53

Генерал напиша:
За каква оптика станува збор?

На првата е монтиран Trijicon ACOG 3.5x35... на другите две фотки е монтиран Aimpoint Cs оптички нишан.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyПон 11 Јун - 15:40

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 EmptyСре 20 Јун - 9:48

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Легендарниот „Калашников„ - АК   Легендарниот „Калашников„ - АК - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Легендарниот „Калашников„ - АК
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 47Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 24 ... 47  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: