ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 40 ... 75, 76, 77
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Тенкови - дискусија - Page 77 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 77 Empty13/10/2019, 21:59

Имаат Швабите али дали сакаат да продават не знам
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Тенкови - дискусија - Page 77 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 77 Empty29/10/2019, 15:20

Луди Холанѓани купиле Ирачки тенк Тип-69(Т-54) заробен од Англичаните во заливската војна, тенкот беше пред распаѓање они го "вратија" во живот, тоес уште работат на него...

Линк од цел сееијал,28 дела до сега...
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp6vnq1xFVaO0qZEtojHoLdf3D4zzg-k4Имаат и втор канал со не едитувани подолгу видеа и повеќе детали

https://www.youtube.com/channel/UCJ0BEW0Jsc8cK0STZlC4zlg
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Тенкови - дискусија - Page 77 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 77 Empty19/12/2019, 13:20

Poland: Modified T-72 Main Battle Tanks Handed Off
https://www.defence24.com/poland-modified-t-72-main-battle-tanks-handed-off

Тенкови - дискусија - Page 77 Q2ncz2_q2eppoT72Bumar2

Тенкови - дискусија - Page 77 Q2ncv0_q2epngT72Bumarbok

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 77 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 77 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 77 of 77Отиди на страна : Previous  1 ... 40 ... 75, 76, 77

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: