ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty28/11/2018, 14:20

Абрамс повторно во пламен во Јемен
Тенкови - дискусија - Page 76 46635552_2241534132548054_1875461593660129280_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fskp1-1

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty18/12/2018, 16:37

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty6/2/2019, 17:54


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty11/2/2019, 23:31


______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty19/6/2019, 20:44

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty14/8/2019, 22:36

Poland upgrades T-72 tanks
https://www.janes.com/article/90063/poland-upgrades-t-72-tanks

"300 tanks would be upgraded"

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty22/9/2019, 19:08

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty29/9/2019, 21:42

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty13/10/2019, 11:13

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty13/10/2019, 13:16

Има ли некоја земја што продава ЛЕО-2 на старо ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 76 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 76 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 76 of 77Отиди на страна : Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: