ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 75  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   1/9/2016, 19:31

Зоран напиша:
РИС напиша:
Eден од кандидатите да ги модернизира нашите Т-72
http://defence-blog.com/army/poland-develops-new-pt-16-main-battle-tank.html

Poljakot detalno

http://below-the-turret-ring.blogspot.mk/2016/08/back-from-dead-anders-and-pt-16.htmlI ideo extra

https://youtu.be/fd_PufI2hMU


_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   2/9/2016, 00:34

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   2/9/2016, 12:32

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   5/9/2016, 22:33_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   6/9/2016, 20:44

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   6/9/2016, 22:18

Ирански Zulfiqar MBT 3 (комбинација на М-60 и Т-72)

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   7/9/2016, 23:15


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   18/9/2016, 13:46

Куп слики од тенкови, но и од оклопни транспортери, пво системи, артилерија, камиони, оклопни возила и инженериски машини.
Стандардно одлична галерија (на 4 страни) од маестро Виталиј Кузмин. Twisted Evil
http://www.vitalykuzmin.net/Military/ARMY-2016-Demonstration/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   30/9/2016, 20:31

Интересен влечен воз Smile

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   10/10/2016, 14:15

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 70 of 75Отиди на страна : Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 75  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: