ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 41 ... 77  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty19/3/2012, 18:54

Iko напиша:
Me podseti samo celava ovaa situacija na eden star "krvavo dobar" grafit koj svoevremeno go vidov vo Belgrad - a koj do den-denes mi e eden od polucidnite...."Shvabe....vratite se...sve vam je oproshteno!"


Laughing Laughing Laughing


Nego, da se navratime na temava...izvinete za off-ov...

Ајде и јас еден графит од Србија, чисто да ги поткрепам моите ставови: Колумбо, јебем те у радознао lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty19/3/2012, 18:59

Yup, i na toj mi teknuva.... Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty19/3/2012, 23:38

Генерал напиша:

Најискрено жал ми е кога читам коментари од овој тип. Премногу си ја сакам Македонијава каква и да е за да се помирам со сегашнава ситуација. Верувам дека за Македонија ќе дојдат подобри времиња.

Брате за мене Македонија е нешто свето, не би ја издал да знам дека тоа ќе биде и мојот крај. А за овие 5 минути што ги збориме, нека дојдат што побрзо Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty19/3/2012, 23:55

Makedon напиша:
Генерал напиша:

Најискрено жал ми е кога читам коментари од овој тип. Премногу си ја сакам Македонијава каква и да е за да се помирам со сегашнава ситуација. Верувам дека за Македонија ќе дојдат подобри времиња.

Брате за мене Македонија е нешто свето, не би ја издал да знам дека тоа ќе биде и мојот крај. А за овие 5 минути што ги збориме, нека дојдат што побрзо Smile

Јас сум оптимист. Верувам дека ќе дојдат

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty25/3/2012, 15:39

http://mk.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams

i ovoj e dobar.. na Discovery Chanel imashe dokumentarec za nego Wink Wink Wink

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty25/3/2012, 18:12

filip555 напиша:
http://mk.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams

i ovoj e dobar.. na Discovery Chanel imashe dokumentarec za nego Wink Wink Wink

Е да Very Happy

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty1/4/2012, 15:12

Едно 62 комада ако може за АРМ...

Тенкови - дискусија - Page 6 T90s001
Тенкови - дискусија - Page 6 Img_6_23211_1?1240225826
Тенкови - дискусија - Page 6 0_bb4e_4ecdf700_XL
Тенкови - дискусија - Page 6 59292377
Тенкови - дискусија - Page 6 89708095
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty1/4/2012, 15:51

Па со ова темпо на модернизација и со ваков буџет ќе ги добиеме заедно со транспортеерите и ПВО системот

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty1/4/2012, 17:16

Генерал напиша:
Па со ова темпо на модернизација и со ваков буџет ќе ги добиеме заедно со транспортеерите и ПВО системот
Ај ти кога ке легнат парите од сусамот и од тутунот.
А од афионот само за ВВ и ПВО ке одат.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty1/4/2012, 18:22

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Па со ова темпо на модернизација и со ваков буџет ќе ги добиеме заедно со транспортеерите и ПВО системот
Ај ти кога ке легнат парите од сусамот и од тутунот.
А од афионот само за ВВ и ПВО ке одат.

Pa posle cuskite i frenkite za pesadija...a kanabisot za specialnive edinici...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 77Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 41 ... 77  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: