ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41 ... 77  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 13:03

Makedon напиша:
Генерал кој не би сакал да имаме вакви ѕверови,само тоа ќе остане пуста желба наша и ништо повеќе. Челинџеров на Британциве е ужасно скап, Абрамсот исто така, најефтин од овие три е Леопардот пишував за ова на почеток на оваа дискусија некаде.
Не можеме да купиме оклопни транспортери, а камо ли тенкови и самоодни хаубици!!!!

Ќе дојдат и нашите 5 минути, ама ќе траат подолго Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 14:54

Генерал напиша:
Makedon напиша:
Генерал кој не би сакал да имаме вакви ѕверови,само тоа ќе остане пуста желба наша и ништо повеќе. Челинџеров на Британциве е ужасно скап, Абрамсот исто така, најефтин од овие три е Леопардот пишував за ова на почеток на оваа дискусија некаде.
Не можеме да купиме оклопни транспортери, а камо ли тенкови и самоодни хаубици!!!!

Ќе дојдат и нашите 5 минути, ама ќе траат подолго SmileLaughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 16:20

Iko напиша:
Nie vo momentov ne mozheme da iskrechime kasarni ili da nabavime novi chizmi za aktivniot sostav, nitu pak da pochneme redovno da im ja isplakjame bonificiranosta (a do skoro ne mozheshe da se obezbedi ni redovno greenje vo voenite instalacii) - a ne pak da sonuvame za vakvo neshto.... Rolling Eyes


Treba malce da se spushtite na zemja dechki i da ja podrazberete mornichavata realnost so koja za zhal se soochuva aktivniot sostav na nashite Vooruzheni Sili...

Сега е пролет, нема веќе греење! Razz
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 16:49

I to shto kazhesh...."Lakshe konju - bez samara!".... Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 17:37

Верувам дека сите сме запознаени со ситуацијата во МВР и АРМ ама мора да дадеме малку оптимизам. Не е се така црно а и нема вечно да биде вака. :<3:

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 17:51

I jas veruvam deka kje bide podobro....dodushe koga kje se vratat Osmanliite ili Shvabite... Laughing Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 18:29

Iko напиша:
I jas veruvam deka kje bide podobro....dodushe koga kje se vratat Osmanliite ili Shvabite... Laughing Laughing Laughing Laughing

Најискрено жал ми е кога читам коментари од овој тип. Премногу си ја сакам Македонијава каква и да е за да се помирам со сегашнава ситуација. Верувам дека за Македонија ќе дојдат подобри времиња.

П.С Не е ништо лично

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 18:42

Se nashaliv druzhe....ne mislev nishto seriozno...ako se najde navreden, onda i na tebe i na bilo koj drug - koj slichno se nashol navreden od mojot podsmeshliv i ironichen komentar - iskreno vi se izvinuvam...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 18:46

Iko напиша:
Se nashaliv druzhe....ne mislev nishto seriozno...ako se najde navreden, onda i na tebe i na bilo koj drug - koj slichno se nashol navreden od mojot podsmeshliv i ironichen komentar - iskreno vi se izvinuvam...

Не не, нема потреба од извинување. Затоа пишав дека не е ништо лично Cool

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty19/3/2012, 18:51

Me podseti samo celava ovaa situacija na eden star "krvavo dobar" grafit koj svoevremeno go vidov vo Belgrad - a koj do den-denes mi e eden od polucidnite...."Shvabe....vratite se...sve vam je oproshteno!"


Laughing Laughing Laughing


Nego, da se navratime na temava...izvinete za off-ov...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 77Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41 ... 77  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: