ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 40 ... 77  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty23/2/2012, 23:15

Да знам чиви се слики ве и од каде се,ова се нашите војници во Украина на обука,па си реков да не ги виделе овие слики и да не се помешале...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty23/2/2012, 23:22

Frogfoot напиша:
Од кај е исечоков Македон? можеш цел да го ставиш ме интересира?


Од веб сајтот на MO... http://archive.morm.gov.mk/morm/mk/ARM/ZOK/okb_t-72/glavna_oprema.html


Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 24/2/2012, 11:26. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty23/2/2012, 23:26

Фала братче ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Т-90 МС   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty15/3/2012, 17:52

Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty15/3/2012, 21:51

[quote="Зоран"]машина[/quote

Shocked ]

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty15/3/2012, 21:54

Зоран напиша:
машина

Зоран се заљуби во тенков,мене искрено не ми прави голем мерак...
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty15/3/2012, 22:14

Momak od Gjorce напиша:
Зоран напиша:
машина

Зоран се заљуби во тенков,мене искрено не ми прави голем мерак...

Моделов МС и не делува така лошо, само многу е пимпуван а во основа е Т-72 со многу модернизација и веќе сите му ги знаат маните.
Доколку мене ме прашува некој М1А2 Абрамс или Леопард.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty15/3/2012, 23:23

Makedon напиша:
Momak od Gjorce напиша:
Зоран напиша:
машина

Зоран се заљуби во тенков,мене искрено не ми прави голем мерак...

Моделов МС и не делува така лошо, само многу е пимпуван а во основа е Т-72 со многу модернизација и веќе сите му ги знаат маните.
Доколку мене ме прашува некој М1А2 Абрамс или Леопард.
Лео А7 и точка
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty16/3/2012, 01:32

Зоран напиша:
Makedon напиша:
Momak od Gjorce напиша:


Зоран се заљуби во тенков,мене искрено не ми прави голем мерак...

Моделов МС и не делува така лошо, само многу е пимпуван а во основа е Т-72 со многу модернизација и веќе сите му ги знаат маните.
Доколку мене ме прашува некој М1А2 Абрамс или Леопард.
Лео А7 и точка

Абе да дојде време и ние да имаме шанса да бираме каков тенк ни е најкорисен

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty16/3/2012, 12:00

aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 77Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 40 ... 77  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: