ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тенкови - дискусија

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 39 ... 77  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty19/2/2012, 17:22

Дајте слики жите се,не ми се верува дека ние имаме такво нешто...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 13:00

Што викате да ги замениме нашите Т-72 со Украинскиот Oplot... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Тенкови - дискусија - Page 2 IMG_0042
Тенкови - дискусија - Page 2 T-84_Oplot_main_battle_tank_Ukrainian_Army_Ukraine_640
Тенкови - дискусија - Page 2 Oplot_m_l5
Тенкови - дискусија - Page 2 Oplot%5B09-24-46%5D
Тенкови - дискусија - Page 2 Oplot%255B09-21-32%255D
Тенкови - дискусија - Page 2 _4063135П.С. што бидна со сликие од „нашите тенкови Т-72Б“...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 13:57

Јака ѕверка овој Оплотов Cool

А за сликите незнам..и мене баш ме интересира да видам за што се работи.. ако ништо друго да знаеме барем каков оклоп е ставен на нив..
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 14:07

Frogfoot напиша:
Јака ѕверка овој Оплотов Cool

А за сликите незнам..и мене баш ме интересира да видам за што се работи.. ако ништо друго да знаеме барем каков оклоп е ставен на нив..

Nekoj vikaat 10 tenka imaat sistem skvir( 9K-114) , drugo se isto.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 17:59

Дали мислите на овие слики... ???

Тенкови - дискусија - Page 2 2595427640104327242S600x600Q85

Тенкови - дискусија - Page 2 2805427710104327242S600x600Q85
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 18:43

Momak od Gjorce напиша:
Дали мислите на овие слики... ???

Тенкови - дискусија - Page 2 2595427640104327242S600x600Q85

Тенкови - дискусија - Page 2 2805427710104327242S600x600Q85

Momak slikite se na Trpe od avijacija a ova ne e vo R.M taka da od ova nema nishto ...ako te intersira popodrobno ke ti pisham na PP.
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 20:47

Пријателе не те сконтав, колку што ми е мене познато

9М113 е Конкурс
9К111 е Фагот
9К114 е Штурм

од каде сега излезе Сквир (т.е. Сквир е нешто ПО??) и сакаш да кажеш дека на тенковите ставиле ПО ракети во стил на БМП со Конкурсот???
Ако сакаш пиши тука ако не би те замолил да ми пишеш во ПП
Поздрав другар

Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 20:53

Makedon напиша:
Пријателе не те сконтав, колку што ми е мене познато

9М113 е Конкурс
9К111 е Фагот
9К114 е Штурм

од каде сега излезе Сквир и оклоп, Сквирот е ПО ракета која Т-72Б може да ја испукува од новите цевки кои одат со овој модел но не и А верзијата која ја имаме ние!!!!
Ако сакаш пиши тука ако не би те замолил да ми пишеш во ПП
Поздрав другар


Аха еве го најдов Сквирот, ознаката му е 9М119 затоа и се збунив на почеток и ве замолувам кој има слики од оклопот кој е ставен на нашите да ги сподели со нас Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 21:02

Еве една слика од нашите на која се гледа дека немаат никаков композитен оклоп!!!

Тенкови - дискусија - Page 2 Tenk43aaefma6
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty23/2/2012, 22:44

Од кај е исечоков Македон? можеш цел да го ставиш ме интересира?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тенкови - дискусија - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тенкови - дискусија   Тенкови - дискусија - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенкови - дискусија
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 77Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 39 ... 77  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: