ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 09:41

Патриот да видам да не верувам а кој ке го плати тоа задоволство.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 11:23

Зоран напиша:
Патриот да видам да не верувам а кој ке го плати тоа задоволство.

Има кој да плати но дали има средства? Smile Сепак мислам дека има поприоритетни работи за набавка

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 11:25

Генерал напиша:
Зоран напиша:
Патриот да видам да не верувам а кој ке го плати тоа задоволство.

Има кој да плати но дали има средства? Smile Сепак мислам дека има поприоритетни работи за набавка
Може иницијаторот да донира , ако биде Хавк на коњ сме . не ни треба пресофистицирани што со мака ке го оодржуваме.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 11:28

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Зоран напиша:
Патриот да видам да не верувам а кој ке го плати тоа задоволство.

Има кој да плати но дали има средства? Smile Сепак мислам дека има поприоритетни работи за набавка
Може иницијаторот да донира , ако биде Хавк на коњ сме . не ни треба пресофистицирани што со мака ке го оодржуваме.

Сето тоа е во ред. Само мислам дека прво треба да се заврши со набавката на оклопните транспортери, модернизацијата на личното вооружување како и некои други приоритети

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 16:40

Прво нека обичниот војник се чувствува задоволно и нека има квалитетни средства за извршување на задачата, што треба да се направи пиша погоре Генерал, е сега за ПВО системот, се сложувам дека Патриот нема шанси теоретски, е доколку би имале Хавк, стациониран во Македонија ... е тоа би било нешто! Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 16:47

Frogfoot напиша:
Прво нека обичниот војник се чувствува задоволно и нека има квалитетни средства за извршување на задачата, што треба да се направи пиша погоре Генерал, е сега за ПВО системот, се сложувам дека Патриот нема шанси теоретски, е доколку би имале Хавк, стациониран во Македонија ... е тоа би било нешто! Twisted Evil

Е било би. Сеуште се сеќавам на ситуацијата со Крајслерите. Колку и да се оспорувани никогаш нема да заборавам како Србите, Хрватите па и Словенците ги гледаа со доза на љубомора. Twisted Evil

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 16:56

Генерал напиша:
Frogfoot напиша:
Прво нека обичниот војник се чувствува задоволно и нека има квалитетни средства за извршување на задачата, што треба да се направи пиша погоре Генерал, е сега за ПВО системот, се сложувам дека Патриот нема шанси теоретски, е доколку би имале Хавк, стациониран во Македонија ... е тоа би било нешто! Twisted Evil

Е било би. Сеуште се сеќавам на ситуацијата со Крајслерите. Колку и да се оспорувани никогаш нема да заборавам како Србите, Хрватите па и Словенците ги гледаа со доза на љубомора. Twisted Evil

Како е сега со одржувањето на крајслерите? Претпоставувам дека е ноќна мора... иако и сега се добри крајслерите сепак мислам дека најпаметно е да се земе Фолксваген или пак Шкода.

оптимално решение...цена/квалитет.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 17:01

Frogfoot напиша:
Генерал напиша:
Frogfoot напиша:
Прво нека обичниот војник се чувствува задоволно и нека има квалитетни средства за извршување на задачата, што треба да се направи пиша погоре Генерал, е сега за ПВО системот, се сложувам дека Патриот нема шанси теоретски, е доколку би имале Хавк, стациониран во Македонија ... е тоа би било нешто! Twisted Evil

Е било би. Сеуште се сеќавам на ситуацијата со Крајслерите. Колку и да се оспорувани никогаш нема да заборавам како Србите, Хрватите па и Словенците ги гледаа со доза на љубомора. Twisted Evil

Како е сега со одржувањето на крајслерите? Претпоставувам дека е ноќна мора... иако и сега се добри крајслерите сепак мислам дека најпаметно е да се земе Фолксваген или пак Шкода.

оптимално решение...цена/квалитет.

Дефинитивно дека најоптимално решение е да се набават возила од средна класа бидејќи одржувањето ( особено потрошувачката на гориво ) е навистина поскапо. Крајслерите може да се користат за Автопатската полиција каде што можат да се искористат нивните капацитети. Ама сепак мора да признаам дека ми годи тоа што ете и ние имаме нешто од висока класа со што може да се перчиме king

_________________
Потта штеди крв!


Последната промена е направена од Генерал на 17/3/2012, 17:07. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   17/3/2012, 17:05

Пркос секогаш треба да има! Twisted Evil Инаку се сложувам со тебе.
Вратете се на почетокот Go down
DarioБрој на мислења : 2

ПишувањеПредмет: Eve vi grckoto pvo kako izgleda :))   5/4/2012, 22:23

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“   

Вратете се на почетокот Go down
 
Заеднички ПВО концепт „Паметна одбрана“
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: