ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Средства за сузбивање на демонстрации

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Desperado

Desperado

Број на мислења : 70

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty21/12/2011, 00:12

Средства за сузбивање на демонстрации 113167_65121938_Stit%20demonstracije%20AC4_prod_pg
Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado

Број на мислења : 70

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty21/12/2011, 00:31

Малце од Еурокомпозит.

За демонстрации
The anti-riot transparent shields are made of thermoplastic panels, with high impact resistance.The shape of the shields enables maximum body protection.
Dimensions: up to 4 x 600 x 1200 mm.
Standard shields dimensions are 4 x 470 x 900 mm.
Standard shields weight: 3,5 kg.

Средства за сузбивање на демонстрации Obraboten%200046%20namalen%2050%25Средства за сузбивање на демонстрации Obraboten_0045%20namalen%2050%25

Балистички
Ballistic shields are made of lightweight reinforced plastic composites. All shields utilize an ergonomically designed grab which enable easy and tireless maneuvers. A view port 80x180 mm constructed of standard or bullet resistant blazing provides a clear unobstructed view.
Standard shields are delivered with protection level IIIA. On request, shields with different protection levels can be produced.
Standard shields dimensions are 500 x 900 mm.
Средства за сузбивање на демонстрации Obraboten%200041%20namalen%2050%25
Средства за сузбивање на демонстрации Obraboten_0040%20namalen%2050%25

Среден балистички штит со батериска лампа - лицето кое го носи држи пиштол а другите лица се движат зад него во колона со автоматски пушки (служи за решавање на заложнички ситуации.
Средства за сузбивање на демонстрации 113167_176759705_Stit%20srednji%20krijenje

Голем балистички штит, со иста намена.
Средства за сузбивање на демонстрации 113167_47589157_stit%20balistickistit-veliki

Снајперски штит
Средства за сузбивање на демонстрации 113167_176957050_Stit%20sa%20snajperom%20sniper1

Во тесно баш и немате избор Smile
Средства за сузбивање на демонстрации 18848_56304929_stit
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty11/1/2012, 15:18

Средства за сузбивање на демонстрации 16438124442554560610784

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty10/3/2012, 14:39

AlexGreat напиша:
Средства за сузбивање на демонстрации 16438124442554560610784

Овој не е со намена за разбивање на демонстрации туку за заштита при упад во објект.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Smrtnikot

Smrtnikot

Број на мислења : 1272

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty24/12/2013, 19:02

Мислам дека горенаведените средства се тотално погрешни, сепак во продолжение нешто од мене.

1. Интервентен шлем

Интервентниот шлем овозможува потполна сигурност на главата на полициските службеници при контролирање на масовни собири. Наменет е за да ја штити главата од механички удари со камења, шишиња и други предмети и од хемикалии и течности кои се почесто се користат во нередите. Оклопот на шлемот е направен од поликарбонат кој е отпорен на органски и неоргански киселини, вода, уље, неутрални и други соли. Во одредени случаи оклопот може да биде дизајниран со цел да биде отпорен на оган.

Состав

- Поликарбонски оклоп
- Амортизери на ударот
- Кожен сузпензион систем
- Поликарбонски визир
- Делови за поставување на визирот
- Штитник за врат

Карактеристики

- Како додаток шлемот има одлични механички карактеристики на температура од -30 степени до +50° степени(целзиусови).
- Мобилниот штитник за врат е направен од различни типови на стиропор, покриени со нежна кожа.
- Внатрешноста на шлемот има подесувачка длабочина, а главниот дел на внатрешноста е направен од квалитетна кожа и синтетичка мрежа.
- Визирот е со дебелина од 3мм и овозможува видливост од 85% и отпорен е на временските услови.

Средства за сузбивање на демонстрации 7ugb
Средства за сузбивање на демонстрации 07f8

2. Заштитни ракавици

Наменети се за заштита на дланките на полициските службеници од механички повреди кои што можат да настанат од најразлична природа при сузбивање на нереди. Направени се од кожа, најчесто во црна боја и се доста практични при извршување на службените задачи.

Средства за сузбивање на демонстрации Lf12


Извор: Единица за брзо распоредување

П.С. Продолжувам со уште средства, при првата прилика кога ќе имам слободно време.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty18/8/2014, 19:43

Ова им треба на ЕБР.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСредства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty21/8/2014, 01:03

Ако некој има играно SWAT 4, ќе му текне дека таму има сачмарка како на видеото и една проста но корисна пушка што е уствари пеинтбол пушка, но муницијата наместо со боја е наполнета со прашок што има ист ефект како солзавец или Peper spray...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty22/11/2015, 00:22

Средства за сузбивање на демонстрации XmORLqj

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty23/11/2015, 13:53

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty23/11/2015, 15:56

Uf... point blank! Баш би сакал да го видам хематомот. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Средства за сузбивање на демонстрации Empty
ПишувањеПредмет: Re: Средства за сузбивање на демонстрации   Средства за сузбивање на демонстрации Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Средства за сузбивање на демонстрации
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: