ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Воени теренски возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Next
АвторПорака
IkoБрој на мислења : 502

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty13/4/2012, 07:37

Oni odluchija - da zvanichno "ne odluchat".... Laughing ...vo smisla, vo voeno-odbranbeniot segment - jasno i glasno - javno proklamiraa (zo zakonska odredba usvoena vo nivniot Parlament) - "celosna voena neutralnost na zemjata".....
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty13/4/2012, 11:08

Мислев на граѓаните. Политиката и политичарите не ме интересираат

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty13/4/2012, 11:59

Zar nekoj od regionalnive politichki establishmenti ovde na Balkanov - gi prashuva svoite gragjani za bilo shto?!? Laughing

Nego, da ne zabeguvame od temava...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty23/4/2012, 22:29Supacat Wildcat.
http://www.supacat.co.uk/products/defence/wildcat/

Интересно решение.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 00:58

Воени теренски возила - Page 6 2705_102727803_XXL
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 00:59

Frogfoot напиша:
Воени теренски возила - Page 6 2705_102727803_XXL

хахаха

од кај ти е ./
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 00:59

mcm king
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 01:00

Frogfoot напиша:
mcm king

гледам зашто доцниш на чат.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 01:01

Што е ова подморница...ахахах...можно е ова со сите хамви или...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty28/4/2012, 01:02

Momak od Gjorce напиша:
Што е ова подморница...ахахах...можно е ова со сите хамви или...
може за реклама.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Воени теренски возила - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени теренски возила
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 41Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: