ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Воени теренски возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty15/7/2018, 15:59

Воени теренски возила - Page 40 ReUahPb
Воени теренски возила - Page 40 Vu96IbE
Воени теренски возила - Page 40 S1WvEEI
Воени теренски возила - Page 40 K3UGm8O
Воени теренски возила - Page 40 QksRc1t

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty15/10/2018, 22:18

Воени теренски возила - Page 40 8sp90Bf

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty16/10/2018, 00:09

Alvar напиша:
Воени теренски возила - Page 40 8sp90Bf
Пухот е порнич

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty9/11/2018, 19:55
Интересно возило во повеќе верзии.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty20/11/2018, 22:33

Панхардот на србите кој го заробија од легијата во Босна
Воени теренски возила - Page 40 257470_105178646_14141888_489161324607133_2357696550816524267_n

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty20/11/2018, 23:24

Ова е Јужно Африкански OMC Wasp/Hornet.

http://www.deagel.com/Tactical-Vehicles/Wasp_a000632001.aspx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty21/11/2018, 00:00

Alvar напиша:
Ова е Јужно Африкански OMC Wasp/Hornet.

http://www.deagel.com/Tactical-Vehicles/Wasp_a000632001.aspx
Не грешка си.Панхард е и ја знам целата негова "биографија",од моментот на запленување од страна на србите во Босна па до ден денес.Еве ти и други слики од него само во различни шари,пошо истото возило смени повеќе единици па затоа и повеќе шари.
Воени теренски возила - Page 40 Index.php?PHPSESSID=as6bfrj43qf6jat9dbnq1fhha7&action=dlattach;topic=9313
Воени теренски возила - Page 40 Index.php?PHPSESSID=as6bfrj43qf6jat9dbnq1fhha7&action=dlattach;topic=9313
Воени теренски возила - Page 40 Index.php?PHPSESSID=as6bfrj43qf6jat9dbnq1fhha7&action=dlattach;topic=9313

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty21/11/2018, 00:47

Да де, ова на сликите е Panhard VBL, јас мислев говориш за возилото од клипот погоре.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty21/11/2018, 04:57

Alvar напиша:
Да де, ова на сликите е Panhard VBL, јас мислев говориш за возилото од клипот погоре.
Не не другар хихихи Laughing Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty22/11/2018, 19:06

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Воени теренски возила - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воени теренски возила   Воени теренски возила - Page 40 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени теренски возила
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 41Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: