ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Војување во урбана средина

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АвторПорака
Гостин
ГостинВојување во урбана средина - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војување во урбана средина   Војување во урбана средина - Page 7 Empty4/9/2014, 12:15

Зоран напиша:
MISFIT напиша:
Лош став и подобро од доле да репетира, толку од мене, не се разбирам многу Very Happy

AJ da bidam podetalen pogledajte vo racete shto e chudno bode oci.

Па кратки прсти имат љуѓето, морат со другата рака од наoпаку да откочат хехехехехехе кај ги примети жити се??? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинВојување во урбана средина - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војување во урбана средина   Војување во урбана средина - Page 7 Empty28/5/2015, 02:17

Некое време ме интересира, ама заборавам да прашам. Кога се расчистуваат простории, на основа на што се носи одуката дали да се фрли шок бомба или не? Ако е поголем обйектот нема сигурно во секоя соба да се фрла, ке снема за брзо. Зборувам за ситуация кога неприятелот се крие и не се знае во коя/кои соби е.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Војување во урбана средина - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војување во урбана средина   Војување во урбана средина - Page 7 Empty28/5/2015, 02:47

И мене ме интересира тоа,слушав еден генерал бивши дека наводно можело и подобро да се реши ситуацијаата во Куманово,со фрлање на такви средства(шок бомби,солзавци) и наводно ќе излегле самите терористи.Јас не мислам така,бидејќи не ни знаеле во која куќа се,башка се виде дека имаат дупки,па можеле многу лесно да се префрлат во друга соба/куќа,па дури и во КОД кажаа дека првите 2ца се убиени така што од ШАХТА им излегол АЛБАНЕЦОТ и им фрлил и бомба и о творил оган врз полицајците.Што значи дека ПРЕ добро го знаеле теренот,и успешно се снаоѓале на него.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Војување во урбана средина - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Војување во урбана средина   Војување во урбана средина - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Војување во урбана средина
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: