ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty7/12/2012, 16:16

Ауууу јако, јако, дури од експлозијата и куршумите излегоја од рамката. Се си мислам дека ова е залутана израелска муниција Самсон наменета за палестински пазар. lol! Евреите на арапите им имаат пуштано "во оптек" муниција полнета со експлозив....
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty7/12/2012, 18:01

Исто и советските војници во Авганистан имаат слични трампи правено за алкохол Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty12/1/2013, 19:47

SAS алатки.

Colt (М16/М4) - Page 5 IrSAw

Colt (М16/М4) - Page 5 4fBDJ

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty15/1/2013, 16:34

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty15/1/2013, 16:48

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty31/1/2013, 10:38

Colt (М16/М4) - Page 5 153367_113288929_Stoner%20SR-47

SR-47 aka AK-47 Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty12/2/2013, 13:34

Colt (М16/М4) - Page 5 XrBHtdc

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty26/2/2013, 15:38

Незнаев каде да ја поставам сликата па си реков ај тука. Интересна сошка. Very Happy
Огледалце, огледалце....
Colt (М16/М4) - Page 5 20130225-103831
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty6/3/2013, 14:06

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty6/3/2013, 17:56

Изгледа интересно ама којзнае дали е практично, пушката добива на тежина...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Colt (М16/М4) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: