ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   29/10/2012, 11:31

Алваре ни цистерна не ме раздолжува кај тебе..
те носам кај колегите во пивара земи колку што сакаш од бочва , што се вели.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   30/10/2012, 10:15

Новата АП на Steyr Mannlicher, STM556.
Предност пред другите конкуренти, лесно и брзо менување на цевката... слично како на митролез.
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   30/10/2012, 10:19

Сакаш пушка, сакаш автомат..

Цема има?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   30/10/2012, 10:22

Сеуште не... ептен е тазе. Вчера искочи како информација.
http://strategie-technik.blogspot.com/2012/10/steyr-mannlicher-stm556.html

Предност на лесното менување на цевката е доколку се користи како лесен митролез... нешто како маринскиот HK M27IAR.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   2/11/2012, 10:43

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   10/11/2012, 21:18


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   10/11/2012, 23:01

Kojak from Future weapon!!!!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   21/11/2012, 14:45

Tuned for outstanding reliability, the Wilson Combat SBR (Short Barreled Rifle) Tactical is our smallest Custom AR rifle. Highly portable, the SBR Tactical comes with the muzzle device of your choice to enable the ultimate comfortable supersonic or subsonic shooting. A perfect mate to our Whisper Suppressor, the SBR tactical takes custom-crafted small Tactical rifles to the next level. You will love how quickly and easily the SBR Tactical balances and shoots. Multiple caliber options ensure that your SBR hits as hard as most larger guns. The SBR Tactical is classified as a Short Barreled Rifle by the ATF. All NFA Regulations apply to purchase. Not available in all areas.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8147

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   21/11/2012, 23:26


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   7/12/2012, 15:03

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: