ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty27/10/2012, 23:02

Alvar напиша:
Зоран напиша:
на хеклерот со извлечлив кундак има оптика или така ми се чини.
Мислам дека е некој пиштол или нешто такво... оптика не ќе да е.

Frogfoot напиша:
Тип-топ ни се М4-киве дефинитивно...колку парчиња имаме од нив знае некој?
Претпоставувам неколку стотини парчиња... со оглед дека само ПСО е опремена со М4-ки.
PSO + MP = 1000
Classic.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty27/10/2012, 23:15

Па добро, не се сите опремени со М4... сеуште се користат и М90, М21, М70.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty27/10/2012, 23:30

Alvar напиша:
Па добро, не се сите опремени со М4... сеуште се користат и М90, М21, М70.

за тренинг и во зависност од мисија до мисија (изведување активност не во странство )
кога им треба дистанца земаат и Hk-G3!!!
имаше и донација и купување....логична бројка е 1000. ( и 600 ) е логично исто така.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 14:52

ВТФ?
Colt (М16/М4) - Page 3 1105_10151050556051362_1171649326_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 17:40

Colt (М16/М4) - Page 3 560682_498675653485497_65462796_n
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 17:50

Зоран напиша:
кога им треба дистанца земаат и Hk-G3!!!
Нити земаат, нити ништо....барем досега немаме доказ(слика). Освен 2-3 слик од 2001 до сега немаме видено некоја понова слика (или барем јас немам видено) на која македонски војник е со Г-3.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 18:39

beowulf напиша:
Зоран напиша:
кога им треба дистанца земаат и Hk-G3!!!
Нити земаат, нити ништо....барем досега немаме доказ(слика). Освен 2-3 слик од 2001 до сега немаме видено некоја понова слика (или барем јас немам видено) на која македонски војник е со Г-3.
ме мрзи да ја барам онаа со волците на БТР-80 111
веке видено


Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 18:48

Мислиш на онаа слика каде што волкот седнат на БТРто држи г-3 со подцевна фрлачка.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty28/10/2012, 18:55

beowulf напиша:
Мислиш на онаа слика каде што волкот седнат на БТРто држи г-3 со подцевна фрлачка.

da ushte ja baram

@ VLCHKO 1 pomagaj!
aj
pokazhi neshto od tvoja arhiva!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty29/10/2012, 10:36

Оваа да не ја баравте? Wink

Colt (М16/М4) - Page 3 Ffbu0

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Colt (М16/М4) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: