ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyПон 25 Jул - 20:52


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyЧет 8 Сеп - 18:45


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyВто 1 Ное - 21:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyВто 13 Дек - 22:21

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyВто 4 Jул - 16:48


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyЧет 14 Сеп - 16:27

Colt (М16/М4) - Page 13 FkVktmO

M4 Commando

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyНед 22 Окт - 19:50

Новата Colt M5.

Colt (М16/М4) - Page 13 TtkSePp
Colt (М16/М4) - Page 13 GdnlArT

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyСаб 16 Јун - 17:04

Како израелците ги рециклираат старите М16А1.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyНед 17 Јун - 19:33

А што толку ли е скап раковатот со механизмот за окинување да се происведе,поште све сменија само тоа го оставија,не сваќам на што заштетуваат,оставаат „еден“ дел само друго се менуваат
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 EmptyНед 17 Јун - 20:48

Имаат купишта М16А1, поевтино им е да ги конвертираат и да го купат само горниот дел (кои Colt да речеме го продава / мада они веројатно ги добиваат без пари), отколку да ги произведуваат.

Друга конверзија која ја прават евреиве, е да М16А1 ги конфигурираат во CAR-15, со тоа што им ги кратат цевките, цевката за повратни гасови, и го менуваат кундакот како примерот погоре.


Colt (М16/М4) - Page 13 P7Hm0lM
Colt (М16/М4) - Page 13 Vx5D0zZ

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Colt (М16/М4) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: