ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Colt (М16/М4)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty25/6/2012, 18:25

Данската верзија на Diemaco C7/8 (Colt Canada), Gevær M/10.
Неколку од Данските user-и од MilitaryPhotos велеа дека досега одлично се покажала.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty11/7/2012, 11:33

Colt (М16/М4) - Page 2 EoCXC

Colt (М16/М4) - Page 2 TmQRV

Colt (М16/М4) - Page 2 ZgH7E
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty10/9/2012, 02:43

Colt (М16/М4) - Page 2 312778_287119621307889_665141600_n

М4 или 416?
Colt (М16/М4) - Page 2 582709_484688981543456_412900901_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty10/9/2012, 11:13

Таа горе е М4, овие двете долу се некои комерцијални верзии (полуавтоматски) на AR-15.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty13/10/2012, 18:28

Добро да се загрее и сама ќе пука. Very Happy


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty23/10/2012, 00:02


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty26/10/2012, 22:34

Colt (М16/М4) - Page 2 RHrXe

И она што е закачено на М4-ката.
http://www.knightarmco.com/portfolio/m416nt4/?cate_cm=military&term=signature-reduction&features=m416nt4

P.S. Едвам ја најдов фоткава. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty26/10/2012, 22:43

Alvar напиша:
Colt (М16/М4) - Page 2 RHrXe

И она што е закачено на М4-ката.
http://www.knightarmco.com/portfolio/m416nt4/?cate_cm=military&term=signature-reduction&features=m416nt4

P.S. Едвам ја најдов фоткава. Smile
Бате на хеклерот со извлечлив кундак има оптика или така ми се чини. МП5 А3/4
Respect my friend.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty27/10/2012, 19:47

Тип-топ ни се М4-киве дефинитивно...колку парчиња имаме од нив знае некој?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty27/10/2012, 19:59

Зоран напиша:
на хеклерот со извлечлив кундак има оптика или така ми се чини.
Мислам дека е некој пиштол или нешто такво... оптика не ќе да е.

Frogfoot напиша:
Тип-топ ни се М4-киве дефинитивно...колку парчиња имаме од нив знае некој?
Претпоставувам неколку стотини парчиња... со оглед дека само ПСО е опремена со М4-ки.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Colt (М16/М4) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Colt (М16/М4)   Colt (М16/М4) - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Colt (М16/М4)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: