ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty20/3/2012, 23:20

Нема врска со М-84 идеше у пакет некој британски нишан.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty20/3/2012, 23:37

Зоран напиша:
Нема врска со М-84 идеше у пакет некој британски нишан.

E ne e Zastava,nekoja verzija na PKM,no platvormata e taa...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty20/3/2012, 23:40

Ако не се лажам ова е полски UKM-2000 во 7.62x51 NATO.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:00

Само полскиов е во 7.62х51 ? јас мислев дека се 7.62х54..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:03

Да, Пољациве го произведуваат во NATO калибар... инаку стандардно е во 7.62x54R.
Исто така и Бугарите го прават (покрај во стандардниот руски калибар) во 7.62х51 NATO.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:07

Кога сме кај калибрите не би било лошо да се отвори посебна тема за нив, па таму некој покомпетентен да ни објасни се во врска со нив.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:16

Не им е малце ноќна мора на Пољациве во мировни мисии тоа?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:18

Можеме и нова тема за калибри посебно.. имаме еден дечко се вика Beowulf за калибри наменет само е помалце активен Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 00:19

Frogfoot напиша:
Можеме и нова тема за калибри посебно.. имаме еден дечко се вика Beowulf за калибри наменет само е помалце активен Smile

Па добро отворањето на таква тема може ќе му биде поттик да биде поактивен

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty21/3/2012, 10:38

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 T0fXo

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 P1kdw

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 WAFIG

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 IIqwl
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: