ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 38  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3703

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 22:20

Нема врска со М-84 идеше у пакет некој британски нишан.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9935

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 22:37

Зоран напиша:
Нема врска со М-84 идеше у пакет некој британски нишан.

E ne e Zastava,nekoja verzija na PKM,no platvormata e taa...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8281

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 22:40

Ако не се лажам ова е полски UKM-2000 во 7.62x51 NATO.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:00

Само полскиов е во 7.62х51 ? јас мислев дека се 7.62х54..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8281

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:03

Да, Пољациве го произведуваат во NATO калибар... инаку стандардно е во 7.62x54R.
Исто така и Бугарите го прават (покрај во стандардниот руски калибар) во 7.62х51 NATO.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:07

Кога сме кај калибрите не би било лошо да се отвори посебна тема за нив, па таму некој покомпетентен да ни објасни се во врска со нив.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:16

Не им е малце ноќна мора на Пољациве во мировни мисии тоа?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:18

Можеме и нова тема за калибри посебно.. имаме еден дечко се вика Beowulf за калибри наменет само е помалце активен Smile
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Вто 20 Мар - 23:19

Frogfoot напиша:
Можеме и нова тема за калибри посебно.. имаме еден дечко се вика Beowulf за калибри наменет само е помалце активен Smile

Па добро отворањето на таква тема може ќе му биде поттик да биде поактивен

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8281

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Сре 21 Мар - 9:38Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 38Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: