ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty18/3/2012, 02:41

Зоран напиша:
Дајте малку оптимизам. Ne!

Оптимизам. За некоја година добиваме ПВО систем Патриот, нови оклопни транспортери, современо лично вооружување. Laughing

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty19/3/2012, 22:35

Не рековв шеги да терате Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 02:31

Зоран напиша:
Не рековв шеги да терате Glava v zid

Па и да се расположиме малку. Не е ок само да кукаме и да расправаме колку е црно

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 11:20

А не е лошо ни да се помуабети околу темава малку. Баталете ги желбите и соништата. Very Happy

Мала споредба на брзината на оган помеѓу "Цеца" M-84 и MG-42 "Шарец". Wink
Овие барем ги имаме. И се далеку од лоши.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 13:05

Alvar напиша:
А не е лошо ни да се помуабети околу темава малку. Баталете ги желбите и соништата. Very Happy

Мала споредба на брзината на оган помеѓу "Цеца" M-84 и MG-42 "Шарец". Wink
Овие барем ги имаме. И се далеку од лоши.

Се покажаа во многу наврати дека се далеку од лоши

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 19:40

Со еден збор доверливи се.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 21:28

Мое мислење е дека кога веќе нема средства за набавка на нови посовремени митролези, да се направи обид за подобрување на карактеристиките со опремување на М-84 со оптички нишан.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 22:26

Генерал напиша:
Мое мислење е дека кога веќе нема средства за набавка на нови посовремени митролези, да се направи обид за подобрување на карактеристиките со опремување на М-84 со оптички нишан.

Се согласувам со тебе...вслушност нешто вакво...

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 346nf2c

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 22:33

Momak od Gjorce напиша:
Генерал напиша:
Мое мислење е дека кога веќе нема средства за набавка на нови посовремени митролези, да се направи обид за подобрување на карактеристиките со опремување на М-84 со оптички нишан.

Се согласувам со тебе...вслушност нешто вакво...

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 346nf2c

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Нека биде и поевтина варијанта, на пример Зрак, само нека биде нешто Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty20/3/2012, 23:07

Уф! Trijicon 6x48 ACOG, оптикава поскапа од митролезот. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 40Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: