ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty17/5/2018, 23:32

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 7WwR2U1
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 OcJoODa
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 2pCBem3

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
1

1

Број на мислења : 44

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty17/5/2018, 23:50

шекна русот.

______________________
Truth is something there....X-Files. :pirat:
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty18/5/2018, 13:47

1 напиша:
шекна русот.

Тоа е, стандарден циклус на модернизација. Условите ја убрзаа истата.

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Ec3iwhF
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 JI0a3ni
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 KZHP3bp
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 5DSlofW
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Hnk7AmX
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 MpyKsUI

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty12/6/2018, 22:29


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty3/7/2018, 01:45


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty16/7/2018, 16:57


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty20/7/2018, 02:32

М2 на ГИГН со EoTech Twisted Evil
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Screen11

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty30/9/2018, 17:45

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 14727110

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 231

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty30/9/2018, 23:18

Ова не се рачуна како митралез само заради барабанот, да знаеш за друг пат.

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty1/10/2018, 00:27

Да, но не е ни автоматска пушка иако можеби изгледа така.
РПК-16 е лесен пушко-митралез (ручной пулемёт), кој е соодветната замена за РПК-74.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%9F%D0%9A-16

Очигледно русите тргнаа да го прифатат USMC концептот на лесно оружје за прецизна поддршка... конкретно М27 (16" HK416), кој во голем дел (но не целосно) го замени М249 митролезот.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi) - Page 38 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 38 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: