ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   15/6/2017, 16:15


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/6/2017, 16:09_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3740

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/6/2017, 17:18

Rebrendiran Kalas ?
ILI

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/6/2017, 21:59

Не Зоки, и ова е некој тазе прототип на митролез од КБП Тула.... ги има бајаги во последно време.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3740

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/6/2017, 23:09

Alvar напиша:
Не Зоки, и ова е некој тазе прототип на митролез од КБП Тула.... ги има бајаги во последно време.
AHA
Rebrend so shminka ako mozhe taka da kazham.
Kundakot mi s evide poznat , rakofatot isto taka .
Ama Haris Bi pod ne lici na RUS !
ne go lici.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/6/2017, 23:21

Привремено решение, сигурно нема да биде со Harris бипод.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3740

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   17/6/2017, 14:08

Alvar напиша:
Привремено решение, сигурно нема да биде со Harris бипод.
Пикантини шина= помодарство/ класична лева монтажа е кадекаде по крута врска ни клати ни бутур.
Арно вик адругар ми Зоки / од воини направивме манекени.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   7/7/2017, 16:22


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10172

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   7/7/2017, 16:53

И цевката одите у неповрат,а и рамото на дечково Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8490

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   9/9/2017, 16:50


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: