ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   6/1/2017, 18:01

FN M249S Para, од оваа година ова ќе може да се купи на цивилниот пазар во САД. Полуавтоматска верзија на M249 Para (всушност можеше и изминатата година, но верзијата со стандардна долга цевка). Цена, ситница... 8,800 долари за црната, 9,200 долари за кафената варијанта.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   9/1/2017, 13:55

Зошто е толку изгор?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   30/1/2017, 01:28

Па ова е практично воената верзија, но со полуавтоматки режим на оган. А со оглед дека ионака првично митролезите се прилично скапи играчки.... цената е висока.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   30/1/2017, 01:29Cool

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   3/2/2017, 14:43


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   29/5/2017, 00:26

Пулемет "Корд-5,45" (Токарь-2)
http://pikabu.ru/story/pulemet_quotkord545quot_tokar2_5084128

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   29/5/2017, 08:56

Ова треба да е Митралез или Пушкомитралез ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8674

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   29/5/2017, 12:39

Лесен пушкомитралез во класата на FN Minimi, HK MG4, IWI Negev и сл. Веројатно ќе биде соодветна замена за РПК.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   29/5/2017, 14:38

Многу долга цевка за ПМ,а од друга страна можност за рамка
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1038

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   29/5/2017, 19:00

Како сака нека е Корд докажаа и покажаа дека што да направат тоа и вреди,така да не се сомневам во нивните оружја Twisted Evil

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: