ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   7/3/2012, 14:39

Е баш на платнената мислев, но зар ако е платнена не би требало да има повеќе проблеми? Мислам на тоа да, куршумите да „запнуваат„ за самото платно„ ,и векот на самото платно, башка од разни атмосферски влијаниа незнам колку се заштитени..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   7/3/2012, 14:48

Ми се чини дека однатре е поставена/импрегнирана со најлон или некој сличен материјал.
Колку имам читано, со оваа платненава торбичка немаат никаков проблем.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 11:08

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3679

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 18:04

Alvar напиша:
Плаче за во касарна Г.Петров.
да се пофалат момците!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 20:07

За ЕБР?

Мада и на АРМ и мањка лесен митролез во арсеналот. М72 не го рачунам.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9517

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 20:16

По што се разликува овој Negev од оној што го имаат момците од ЕБР...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 21:26

Овој е во 7.62х51 NATO. Оние на Полицијата/ЕБР се во 5.56х45 NATO.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3679

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 22:41

Alvar напиша:
Овој е во 7.62х51 NATO. Оние на Полицијата/ЕБР се во 5.56х45 NATO.
Калибарот и неговиот дострел вака да е на кратко.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   12/3/2012, 23:27

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7967

ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   16/3/2012, 23:20

HK 121 и MG4 од овогодинишниот IWA саем.

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митралези PK, MG, FN - (M84, M86, PKM, PKT, М-53, МG-42, Minimi)
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 37Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: