ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty11/5/2013, 16:02

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 941890_380517802066341_12935921_n

Тетовско, октомври 2001
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty11/5/2013, 19:32

Оти ми изгледа како лош фотошоп.... silent
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty11/5/2013, 19:39

beowulf напиша:
Оти ми изгледа како лош фотошоп.... silent

Логото горе лево е лошо,иначе сликата си е ок,поради тоа што е сечено од друга слика,највероватно од некоја слика со униформа,ептен е лоша монтажа...
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty11/5/2013, 19:44

Мене ми изгледа како снајперистот да е додаден на рандом пејсаж.
Вратете се на почетокот Go down
mojsejko

mojsejko

Број на мислења : 15

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear   „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty11/7/2013, 16:25

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty12/10/2013, 19:47

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 NTUU9SI

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty12/10/2013, 22:54

Alvar напиша:
„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 NTUU9SI
Што ли го лажат Хорхе, можеби дека ова е задња реч технике.lol!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty12/10/2013, 23:55

beowulf напиша:
Оти ми изгледа како лош фотошоп.... silent
Вистинска слика
Тунел кај Јегуновце.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty13/10/2013, 02:33

Му вика...со ова преседниче, кога ќе рокнам од Битола, на излез од Ресен џамијата ја погодувам. Многу е јака, подобра немаме. Имаме и амерички, ама српско е српско, кад удари готово е!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty13/10/2013, 11:15

Не не,му викаат,ова друже прецедниче кога ке пукне,назат утепува тројца,напред кузнае колку Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка    „Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
„Црна Стрела„ М93 - далекоцелна снајперска пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: